ВІТАЮ НА БЛОЗІ! Любити дітей – по-материнськи, Виховувати – по-сухомлинськи, Працювати – з креативом, Відпочивати – з позитивом!

середа, 7 квітня 2021 р.

                                              НОВИНИ ГУРТОЖИТКУ
Довгостроковий проект «ЕТНОХАТА» («Що? Як? Коли? Де? носили наші предки») - спільна робота творчої майстерні «Шляхетна українка» та бібліотечної ради.
Проект має на меті відтворити призабуті джерела культурного надбання українського народу, його багатовікових традицій.
Завдяки ряду публікацій у рамках проекту здійсниться спроба зібрати, опрацювати,систематизувати, відтворити самобутність українського одягу....
ХУСТИНА – символ жіночої душі, прихильності й любові, вірності в коханні та прив’язаності в дружбі. Хустина – то знак згоди чи пошани, коли її дарують чи нею пов’язують. І, навпаки, не дати хустини – це відштовхнути когось, відмовити йому.
Хустина все розкаже про свою господиню: дівчина вона чи молодиця, до роботи зібралась чи в гості, у веселощах ходить чи в смуткові…
Вона – честь жіноча. Тож завжди має сяяти чистими кольорами.
Візерунки і фарби хустини-завжди життєві: скільки долей та доріг у житті, то стільки ж візерунків і барв на хустині…
Хустину вишивають золотом, сріблом, шовком. Своїми багатими барвами вона символізує квітучу і щедру душу українки. Має хустина конкретну символіку: хустка на голові дівчини – знак скорого її переходу під владу чоловіка; вишита хустина, пов’язана хлопцеві, – знак згоди вийти за нього заміж; хустка, подарована воїну, – оберіг для нього в бою; зірвати хустку з голови жінки – великий гріх, бо хустина – то честь жіноча. А посягати на жіночу честь не дозволено нікому!
(фото зроблені до карантину)




Немає коментарів:

Дописати коментар