Вітаю Вас на моєму блозі! Цей блог створений з метою спілкування з колегами учнями та їх батьками "Любити дітей- по-материнськи, Виховувати - по-сухомлинськи, Працювати - з креативом, Відпочивати - з позитивом!"

субота, 10 березня 2018 р.

9 БЕРЕЗНЯ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ Т.Г, ШЕВЧЕНКА


Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість – 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
Ми, запорожці, горді тим, що саме запорозьким пейзажем, голосом Дніпра розпочинається перша сторінка «Кобзаря» Т.Г. Шевченка. Адже тут колись ревів Дніпро, пробивалася, билася об могутні пороги, пінилася вода, шукаючи собі дороги до вільних морських просторів. Саме ця краса, це стремління до волі зачарувало молодого Шевченка на нашій землі.
У «Кобзарі» слово «Запорожжя», «запорожець» зустрічається близько 80 разів, тому Тарас Шевченко і Хортиця, Хортиця і козацтво – одна із складових нашої історичної пам’яті.
Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

Немає коментарів:

Дописати коментар